Tituly na rok 2016

Tituly na rok 2016

V roku 2015 ste nám posielali kopu skvelých titulov a získali sme aj kopu skvelých autorov. Preto máme v edičnom pláne na  rok 2016 jasno a vieme, čo vydáme. 

ociToto je náš predbežný edičný plán na rok 2016, niektoré tituly možno ešte pridáme a niektoré poradie vydanie sa ešte môže prehodiť. Ale približne to bude vyzerať takto:

Apríl: Magdaléna Lunáková: Striptérka
Narodiť sa a mať ustlané na ružiach – to rozhodne nie je prípad Tracy a jej priateľky Brendy. Obe vyrastali v detskom domove. Ak nechceli po dovŕšení dospelosti zostať na ulici bez peňazí, boli nútené zobrať jediné, čo sa im ponúklo – prácu striptérok.  Časom sa im práca zapáči a užívajú si život plnými dúškami – až kým neprídu Tracyne narodeniny. V ten deň sa všetko zmení. Darček, ktorý vydesí nielen ju, ale aj jej priateľov, je len začiatkom pekla, ktorým si Tracy musí prejsť.
Kto jej píše nenávistné odkazy a chce jej zničiť život? A prečo vlastne? Pomôže jej polícia? Ochráni ju jej nový priateľ? Udalosti naberajú nečakaný spád a nečakané rozuzlenie. Ponorte sa do sveta Striptérky a prežite s ňou jej osud lásky, vášne, strachu a utrpenia

Máj: Michaela Galambošová: Veštica: Vešticou nemusí len byť dôchodkyňa, ktorá sa na vás usmieva z obrazovky a silou-mocou naťahuje minúty. Môže ňou byť aj mladé dievča Šimona s plnou náručou komplexov. Nezdedila krásu po svojej mame, práveže naopak, kŕčové žily a slabý metabolizmus po otcovi. Od malička má rôzne vidiny, vidí auru ľudí a nerobí jej problém nahliadnuť do budúcnosti. Snaží sa pomôcť všetkým navôkol, ale časom zistí, že ľudia sú si sami zdrojom svojho šťastia. Kniha o tom, ako veštenie a karty môžu ovplyvniť náš život.

Jún: Jamborová: Bodyguardka
Podarilo sa nám získať do svojej „stajne“ vašu ďalšiu obľúbenú autorku – Vitu Jamborovú. Jej novinka Bodyguardka bude o mladej športovkyni Diane, ktorá vedie dvojitý život. V jednom je obyčajná žena, v druhom – tom tajnom – je bodyguardka. Jedného dňa zachráni známeho pracháča pred smrťou a dostane od neho úlohu ochraňovať jeho syna. Mimochodom, veľmi pekného a sympatického. Za každú cenu musí ochrániť klienta. Bude to však možné len v prípade, že včas zistí, kvôli čomu ho chcú zabiť. Ale nič nie je také, ako sa javí na prvý pohľad, a nikomu sa nedá veriť…

Júl: Radovan Bezecný: Prebudenie
Áno, áno, je to pravda – konečne u nás vyjde aj detektívka! Nový autor Radovan Bezecný pre vás prináša knižný thriller. Kriminalista Thomas Winkley príde v Portlande v jednu osudnú noc o milovanú rodinu. Boli zavraždení a vraha sa nikdy nepodarilo vypátrať. Stratou manželky a šesťročného syna ho pripravili o budúcnosť a radosť zo života. Po odchode z mesta, ktoré mu vzalo to najcennejšie, sa snaží pomalými krokmi začínať odznova. Prejdú tri roky a Winkley aktuálne vyšetruje rituálnu vraždu mladého dievčaťa pod Brooklynským mostom. Šokuje ho, keď zistí, že vrahom je rovnaká osoba, ktorá mu zabila rodinu a rozohrala si s ním psychologickú hru o čas.  PREBUDENIE je novodobý mysteriózny krimi thriller. Zistíte, že hranica medzi skutočnosťou a fikciou môže byť krehká a stratiť sa v nej nie je až také ťažké.

August: Zuzana Bilavská: Nenávidím, milujem II
Ako by sme mohli zabudnúť na našu najpredávanejšiu knihu roka Nenávidím, milujem?? Dlhodobo svieti v  rebríčkoch predajnosti, a boduje ako ekniha, kde stále patrí k najpredávanejším eknihám vôbec. Na jej voľné pokračovanie a vášnivé príbehy Statona a krásnej spisovateľky Sary sa môžete tešiť v júli 2016. Bude to pre vás horúce letné čítanie, mňam, mňam..

September: Soňa Rebrová: Smrť, ktorá prináša život
Táto kniha z lekárskeho prostredia mala vyjsť ešte v roku 2015, ale keďže naša šéfka má veľa práce a menej času na písanie, presúva sa na august 2016. Môžete sa tešiť na strhujúce príbehy zdravotnej sestry Bernadetty, nenápadnej šedej myšky s veľkým srdcom a ochotou pomôcť. Jej práca v zdravotníctve jej prináša veľa napätia a nečakaných situácií, ktoré jej dajú zabrať.. Knihou sa nesie nosná téma transplantácie orgánov, inšpirovaná skutočným príbehom. Vedeli ste, že darcom orgánov je po smrti u nás každý automaticky – jedine ak vopred napíšete žiadosť, že si orgány neprajete darovať…

Október: Emília Beňová: Na hrane
Molly Blacková je krásna a ambiciózna mladá dáma, ktorá túži po pozornosti, prepychu a slobode. Jej život však nie je taký, ako by si jej matka predstavovala a čím viac sa snaží svoju dcéru skrotiť, tým viac sa z Molly stáva čierna ovca rodiny. Matka v zlobe, aby svoju rebelantskú a neprispôsobivú dcéru potrestala, dohodne zásnuby s mladíkom, o ktorého by Molly nezakopla ani špičkou topánky. Molly jej šialený príkaz vydať sa odmietne. Nečakane jej však zomrie otec a zanechá závet, v ktorom jej odkáže krásny majetok.. ale pod podmienkou, že sa vydá za muža vo svojom spoločenskom postavení. Matke to príde vhod a preto predpokladá, že Molly bude rozumná a podvolí sa jej. Moly sa v zúfalstve rozhodne vydať za muža, ktorého si vyberie sama. Dokáže však vydržať v manželstve s mužom, ktorého z duše nenávidí? A čo ak sa ukáže, že ten muž jej nie je taký ľahostajný, ako si sama nahovára?

November: Vita Jamborová a Dušan Mrekaj: Svedectvo mŕtveho sršňa: Kniha, ktorá predbehla Slovensko – vyšla najprv v češtine, a po dobrých ohlasoch sa dostáva aj ku nám na Slovensko. Fascinujúca detektívka… Všetci máme nejaké svoje tajomstvá: starostlivo ich ukrývame alebo zametáme pod rohožku pri vchodových dverách. Aj na dedinách je to tak. Peter Belák, bývalý policajt vo výslužbe a teraz už dedinský poštár, vyšetruje prípad, najdôležitejším svedkom ktorého je mŕtvy sršeň. Nedá mu spávať údajne náhodné bodnutie, ktoré končilo smrťou. Bola to naozaj len náhoda? Alebo vopred plánovaná vražda?

November: Noro Olvecký: Smäd po pomste
Noro sa nezaprie a opäť prináša skvelú tému s biologickým námetom…Mikrobiológ Martin nájde vo vzorkách z vodojemu s pitnou vodou baktériu Escherichia coli. Súvisí tento nález s práve prebiehajúcou smrtiacou epidémiou v Európe spôsobenou touto baktériou alebo je za tým neznámy páchateľ, ktorý sa vlámal do vodojemu? Martin sa pri hľadaní odpovedí dostane do víru nebezpečných udalostí, pri ktorých naňho padne tieň podozrenia z vraždy, ba dokonca bude hroziť smrť aj jemu.
Podarí sa mu vyviaznuť bez ujmy na zdraví? Vypukne smrtiaca epidémia aj u nás na Slovensku? Dozviete sa, keď si prečítate jeho knihu Smäd po pomste, ktorá má viacero dejových línií a kopu napätia – presne ako Nečakaná diagnóza.

November 2016: No a tu vyjdú – dve veľké prekvapenia na záver roka, ktoré si zatiaľ necháme pre seba 🙂

Novinky v zdaňovaní autorských honorárov

01/18/2016

POZOR! Vianočná akcia!

01/18/2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.