V čase elektronických kníh svitajú nové možnosti – SELF PUBLISHING! Vašu knihu si môžete vydať online sami! Sami budete svojim vydavateľom, sami jej budete robiť propagáciu, a budete aj presne vidieť, koľko sa jej predá. Žiadne nahlášky od vydavateľstva, ktoré si nemáte ako overiť. Na stránke www.1000kníh.sk, ktorú naše vydavateľstvo založilo ešte v roku 2012, si môžete knihu sami vydať jednoducho online. Kedykoľvek si môžete po prihlásení pozrieť, koľkokrát bola stiahnutá a aký honorár vám prináleží. Stačí sa bezplatne zaregistrovať a potom ju jednoducho nahrať vo formáte pdf na stránku.

A to najlepšie nakoniec – váš honorár v percentách bude oveľa vyšší, ako keď vám vyjde klasická tlačená kniha! Odpadnú totiž náklady na tlač, korektúry, grafické práce. Toto všetko si môžete zabezpečiť sami jednoduchým skonvertovaním textu z wordu do formátu pdf. A ak máte čo len trochu grafické skúsenosti, tak si viete vytvoriť aj krásnu obálku, alebo vám ju bezplatne vytvorí niekto známy. Knihu už potom len nahráte do systému www.1000kníh.sk a dáte publikovať k predaju. Vy získavate v tomto príade až neuveriteľných 55 percent z predanej knihy bez DPH! (20 % sa odvádza štátu ako DPH, 20 % ide portálu na prevádzku systému a zvyšok tvoria bankové poplatky).
To je oveľa percent viac, než keby ste knihu vydali klasickým spôsobom. Samozrejme, veľa závisí aj od počtu predaných kusov – pri vydaní e-knihy si však robíte marketing sami, preto od vás záleží, koľko počtov jej dokážete predať. Všetko je vo vašich rukách a nie v rukách vydavateľa!

Postup je celkom jednoduchý: vytvorte vašej knihe obálku vo formáte obrázka (jpg, png, gif) a knihu aj s obálkou skonvertujte do pdf. Následne si vytvorte na stránke konto ako nový autor, a knihu pridajte do predaja. Vo vašom konte budete môcť do budúcna pridávať ďalšie knihy, a taktiež budete presne vidieť, koľko kusov sa už predalo a na aký honorár máte nárok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.