Rebrová, Soňa

Soňa RebrováSoňa Rebrová sa narodila v Bratislave. V svojom živote sa viackrát sťahovala – v detstve bývala v Bratislave, neskôr Leopoldove (2 roky),  od základnej školy až po strednú zase v Banskej Bystrici. Potom sa opäť vrátila do Bratislavy, kde študovala na PdFUK v Bratislave. Po narodení detí sa presťahovala aj s manželom do Ivanky pri Dunaji, kde býva doteraz.
Soňa Rebrová začala písať ešte v detstve, keď písala básničky a jedna jej vyšla aj v novinách. Na strednej škole si uvedomila, že písanie ju baví a iné ako byť novinárkou alebo spisovateľkou nechce. Hneď po materskej dovolenke sa zamestnala v denníku SME, kde 6 rokov pracovala ako vedúca redaktorka prílohy Škola a rodina. Neskôr vydávala aj vlastný časopis, a pracovala aj pre STV, televíziu TA3 či časopis Markíza.

V roku 2006 natočila film Od pôrodu po prvý rôčik. V roku 2009 navrhla reláciu Lekárske omyly a víťazstvá, ktorú dva  roky vysielala televízia STV (produkcia MAYA). Jej prvou publikáciou bola praktická knižočka Tehotenstvo s úsmevom, ktorá je stále v predaji.

Neskôr sa začala venovať náročnejším témam: za príbeh v časopise Markíza o dievčatku chorom na rakovinu získala Novinársku cenu. Tento príbeh neskôr spísala do mimoriadne emotívnej knihy EMA, (Evitapress 2010), ktorá mala u čitateľov mimoriadny úspech.  Titulu sa predalo 10 000 kusov a dnes je už vypredaný.

Náročné témy sú to, čo ju baví: V roku 2014 vydala knihu Odsúdená pre život, v ktorej sa venuje mimoriadne náročnej téme – 2. svetovej vojne a koncentračnému táboru. Kniha je súhrnom udalostí, ktoré sa naozaj stali, spojeným do jedného príbehu.  Zatiaľ jediným románom, ktorému vládne ľahšia téma – láska – je román Miluj ma, ak to dokážeš, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Motýľ.

Aktuálne sa venuje svojmu vydavateľstvu BESTSELER, písaniu kníh, a hlavne neziskovej organizácii ŽELAJ SI, pomocou ktorej plní sny ťažko chorým deťom. Poskytuje aj rady pre rodičov na internetovej stránke www.prerodicov.sk a pomocou ďalšej stránky www.1000knih.sk umožňuje autorom, ktorým knihy nevyšli knižne, aby ich vydali cez túto stránku online vo forme pdf. Najlepšie z nich vyberá aj do knižnej verzie, ktoré vydáva vo svojom vydavateľstve BESTSELER.

Rada cestuje, vyrába veci z dreva, venuje sa wakeboadingu, hľadaniu húb a ako pravý  vodnár aj záchrane sveta 🙂

Jej slogan: Ľudia hovorili, že je to nemožné. Až prišiel jeden, ktorý o tom nevedel, a dokázal to!

Ölvecký, Norbert

08/04/2015

Galambošová, Michaela

08/04/2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.