Ölvecký, Norbert

Norbert ÖlveckýNorbert Olvecký sa narodil v roku 1969 v Nových Zámkoch, ale žije a pracuje  v Nitre. Je ženatý a má dve úžasné deti. Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, odbor Špeciálna biológia a ekológia. V súčasnosti pracuje ako biológ, mikrobiológ a manažér kvality v laboratóriu vo vodárenskej spoločnosti.

Čo sa týka autorskej činnosti, s písaním začal pomerne neskoro. V roku 2011 sa prvýkrát zúčastnil poviedkovej súťaže a z poviedok, ktoré som do súťaže poslal, spisovateľka Eva Urbaníková vybrala až dve. Vyšli v knihe Krimipoviedky (Evitapress, 2011). “ Tento prvý úspech ma naštartoval a zobudil vo mne vášeň k písaniu,“ hovorí.

V roku 2014 mu vo vydavateľstve Motýľ vyšiel román Na krídlach duše. Je to skutočný príbeh psychicky týranej a ponižovanej ženy, ktorá svojho manžela milovala napriek tomu, ako veľmi jej ubližoval. Neprestajne mu odpúšťala, a zároveň sa ho bála – až kým neprišla na to, že hoci nedokáže zmeniť jeho, dokáže zmeniť seba.
Napísaním tohto románu chcel ženám s podobným osudom dodať odvahu a ukázať, ako sa s týmto problémom popasovala jedna z nich. Aby si uvedomili, že sa dá žiť aj inak, aby si vážili samy seba.

Po ďalší námet siahol do oblasti biológie, ktorej sa venuje v rámci svojej profesie. Patrí medzi tých šťastlivcov, pre ktorých je ich práca zároveň koníčkom. „Tým je aj písanie, preto som rád, že som našiel spôsob, ako oba koníčky spojiť. Výsledkom je napínavý príbeh z lekárskeho prostredia, ktorý pod názvom Nečakaná diagnóza vyjde v septembri 2015 vo vydavateľstve Bestseler.“

Okrem písania medzi jeho záľuby patrí čítanie kníh, divadlo, turistika, cyklistika a hra Geocaching. Je to kombinácia zábavy, turistiky a hľadania „pokladov“, no najmä skvelý spôsob, ako odtrhnúť deti od televízorov a počítačov, naučiť sa niečo nové, zažiť dobrodružstvo a vidieť veľa zaujímavých miest na Slovensku i v zahraničí.

Jarkovská, Erika

08/03/2015

Rebrová, Soňa

08/03/2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.