Noro Ölvecký	: Nečakaná diagnóza

Noro Ölvecký : Nečakaná diagnóza

diagnozaDovoľte sa nám pochváliť s našou novinkou, ktorá vyšla v septembri 2015. Je ňou kniha Nora Ölveckého Nečakaná diagnóza.  Sám spisovateľ sa podobne ako hlavný hrdina v práci prezlieka do bieleho. Pracuje totiž ako mikrobiológ. Ako však hovorí, „nechcel by som zažiť to, čo on.“

Napínavý román o diagnóze, ktorá sa síce na Slovensku ešte nevyskytla, ale v Čechách už áno – a takmer vždy sa končila smrťou. Striehne na nás vo vode – na kúpaliskách, jazerách.. A zabíja… Rýchlo a nečakane.

Anotácia:

Peter Rybanský, jediný syn biológa Tomáša a zdravotnej sestry Klaudie, náhle ochorie a je hospitalizovaný na infekčnej klinike. Napriek veľkému úsiliu sa primárke Markovej a tímu lekárov nepodarí určiť správnu diagnózu a jeho stav sa zhoršuje. Do boja o synov život vstupuje aj Tomáš. Keď mu vďaka skúsenostiam a vedomostiam z biológie skrsne v hlave podozrenie, o akú chorobu môže ísť, bez váhania sa púšťa do pátrania po jej pôvodcovi a robí všetko preto, aby svoje domnienky potvrdil alebo vyvrátil.

Nádeje vkladá do rýchlej a spoľahlivej diagnostickej metódy, ktorú vykonáva súkromné laboratórium Diagnostik. Práve tam natrafí na bývalú lásku, molekulárnu biologičku Zuzanu Danišovú, ktorá mu ochotne vyjde v ústrety a snaží sa mu zo všetkých síl pomôcť, hoci sama prežíva ťažké obdobie so žiarlivým manželom Patrikom.

Potvrdí sa u Petra diagnóza, ktorá sa na Slovensku dosiaľ nevyskytla a pri ktorej môže pomôcť iba včas začatá liečba a niekedy ani tá nie? Podarí sa Tomášovi ubrániť spomienkam na minulosť, ktoré mu prinesie stretnutie so Zuzanou? Je to začiatok epidémie? Parazit nepozná zľutovanie a ďalší prípad ochorenia je na svete.

Kniha vychádza 7.9.2015, do dvoch týždňov bude distribuovaná vo všetkých kníhkupectvách a novinových stánkoch. Jej cena bude 8,5 eur.

Pre záujemcov ponúkame skvelú predplatiteľskú cenu: Ak si u nás knihu kúpite do 7.9.2015, získate ju za 5 eur (plus poštovné). Stačí poslať mail s objednávkou na redakcia@bestseler.sk

Michaela Galambošová: Manipulátor

08/17/2015

Všeobecné obchodné podmienky

08/17/2015

2 Thoughts on Noro Ölvecký : Nečakaná diagnóza

 1. Dobrý deň,
  chcela by som si objednať 2 knižky – Noro Ölvecký : Nečakaná diagnóza.
  Môžete mi napísať, koľko bude vychádzať aj poštovné? Je možný aj osobný odber
  na Bajkalskej?

  Ďakujem za odpoveď

  Zuzana Kuliačková

  Reply
 2. Dobrý deň, áno, je to možné. Treba len dohodnúť termín odberu. Pre záujemcov – v septembri bude Noro Olvecký v Bratislave dvakrát, takže je možné mať od neho aj osobné venovanie 🙂

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.