Edičný plán na rok 2017

Edičný plán na rok 2017

Aké chuťovky sme pre vás pripravili na rok 2017? Zaujímavé! Nebude chýbať vášeň, ktorú máte tak radi, ani napätie, ani prekvapujúce novinky. Postupne sme pre vás pripravili tieto tituly (poradie vydania i názvy románov sa môžu ešte zmeniť):

titbaner
Marec 2017
: Vita Jamborová: TRI ORIEŠKY PRE SPISOVATEĽKU

Bronislava Kalmanová je úspešná autorka detektívnych románov. S dobre naštartovanou spisovateľskou kariérou nečaká, že jej život začne hádzať nejaké polená pod nohy. No jedného dňa našla v schránke obálku. Bez mena. Bez známky… V nej malý lístoček a na ňom: „Už viem, aké to je… Prídem, aby som si vychutnal teba…“
Bronislava sa dostáva do kolotoča nepredstaviteľných udalostí, ktoré by možno neustáli ani hrdinovia z jej románov. Napokon, najlepšie príbehy píše sám život.
Jej pátranie po tom, kto je autorom listov, sa dostane do slepej uličky zakaždým, keď si myslí, že konečne na niečo prišla.
Vrah je blízko a chce zapôsobiť. Spôsob, akým to robí, Bronislavu privádza do úplného zúfalstva. A keby nebolo Juraja, ktorý sa ju rozhodol chrániť, všetko by možno dopadlo inak… Celý príbeh prerozpráva Bronislava sama a je obohatený o jej postrehy a skúsenosti z písania. O tom, ako to vydaním knihy ani zďaleka nekončí. O priateľstvách a žiarlivosti, ktoré existujú aj v spisovateľskom svete. O klišé a spisovateľskom bloku. A hlavne o troch orieškoch, ktoré musí ako autorka rozlúsknuť, aby napísala dobrú knihu, alebo si zachránila život: kto? prečo? ako?

Apríl 2017: Noro Olvecký: NEBEZPEČNÁ NÁKAZA
Máj 2011. V Nemecku sa objavia prvé prípady smrtiacej epidémie, ktorú ma svedomí baktéria Escherichia coli. Epidémia sa rozširuje, chorých a mŕtvych pribúda, no vedcom sa nedarí nájsť zdroj nákazy. Do podozrenia sa dostávajú uhorky dovážané zo Španielska, neskôr iná zelenina a dokonca sa zvažuje aj možnosť bioterorizmu. Kým celý svet s napätím sleduje vývoj situácie v Európe, začína sa aj na Slovensku odvíjať príbeh, ktorý zasiahne do osudov mnohých rodín.
Keď sa do vodojemu s pitnou vodou v Brezovanoch vláme neznámy páchateľ, záhadne sa objavia prvé prípady črevných ochorení. Mikrobiológ Martin nájde v kontrolných vzorkách baktériu Escherichia coli a situácia v dedine sa zdramatizuje. Veľký strach o svojho chorého štvorročného syna Filipa prežíva aj Dana. Zúfalo sa pokúša zistiť, či choroba jej syna nesúvisí so smrtiacou epidémiou v Európe. Pri hľadaní odpovedí na rovnakú otázku sa mikrobiológ dostane do víru nebezpečných udalostí, pri ktorých naňho padne tieň podozrenia zo spáchania vraždy, ba dokonca bude hroziť smrť aj jemu. Podarí sa mu vyviaznuť bez ujmy na zdraví? Vypukne smrtiaca epidémia aj na Slovensku? Na scénu prichádza neznámy páchateľ, aby dokončil svoj diabolský plán a uhasil smäd po pomste.

Máj 2017: Cathy Rentzenbrink: POSLEDNÝ AKT LÁSKY
Prichádza náš prvý zahraničný titul, na ktorý sme veľmi hrdý a veľa od neho očakávame. Skutočný príbeh Cathy Rentzenbrink a jej brata, román, ktorý dlho kraľoval v rebríčku bestsellerov vo svete a bol vydaný vo viacerých jazykoch..
V lete roku 1990, Cathynho brata Mattyho zrazilo auto na ceste domov. Stalo sa tak dva týždne pred jeho výsledkami v testoch, ktoré ukázali, že je najlepší vo svojej škole. Cathy sedela v noci pri svojom bratovi v bezvedomí, držala ho za ruku a sledovala jeho srdcový tep na monitoroch. Cathy a jej rodičia veľmi chceli, aby prežil. V tej chvíli netušili, že existuje veľa rôznych osudov, horších nech smrť.
Posledný akt lásky je príbeh o tom, čo sa stalo s Cathy a jej bratom, a o nepredstaviteľnom rozhodnutí, ktoré musela s rodičmi urobiť. Osem rokov po noci, ktorá zmenila všetko, sa rozhodnú odpojiť ho od prístrojov a ukončiť jeho trápenie.. Ako k tomuto ťažkému rozhodnutiu dospeli a ako zmenilo ich životy? Posledný akt lásky je srdcervúcim, a napriek tomu povznášajúcim svedectvom, o prežití rodiny a cenou, ktorú platíme za lásku.

Jún 2017: Marek Boško: MUŽ Z DOMU NAPROTI, ČO MI PREŠIEL CEZ ROZUM A ZMIZOL
Príbeh Mareka sa začne obyčajnou zásielkou, rovnakou ako tie s faktúrami za elektriku, plyn, či internet. Len ten odosielateľ. JUDr. Kopecká Eva, advokátska kancelária. Rozvod mal dávno za sebou a  nijaký iný dôvod na kontakt s právnikom mu nenapadol. Neplatil alimenty, s nikým nebol v spore, účty hradil na čas a pokuty za prekročenú rýchlosť nerád, ale na mieste.
Marek zisťuje, že zdedil majetky po starom otcovi, ktorého nikdy nevidel, v akejsi dedine pánu Bohu za chrbtom. Na mieste zisťuje, že sa stal vlastníkom nielen staršieho domu, ale aj schátranej hasičiarne, na ktorú si už roky brúsi zuby jeho nový sused a dedov rival, Herbert Lojka, a ktorá je tŕňom v oku starostovi Jurčovi. A  keďže sa následne, po vzájomnej dohode, stáva zvetralá budova majetkom obce, je neškodne vyzerajúci starký nútený rozohrať počas víkendu riskantnú partiu o rozprávačovu dôveru a možno aj o čosi viac. Bude Lojkov spoločník veriť bizarnej story, na ktorej sa okrem iných, údajne mladý Herber stretol s lýbijským diktátorom, či sedel sedem rokov v nechválne známej väznici Sing Sing v New Yorku? Je možné, že významne ovplyvnil prezidentské voľby v USA, účinkoval vo veľkofilme, ba dokonca pretekal na olympijských hrách? A ako, keď už dvadsať rokov nevytiahol päty z dediny? Klame, alebo má pravdu? A ak ju má, je možné, že v zbrojnici sa skrýva poklad, ako tvrdí vo svojich fantáziách Herbert Lojka?

Júl 2017: Maximilián Damian:  HOVADÁ: Nemajú mieru (v pití, zábave, smiechu)
Pre pestrosť nášho edičného plánu sme zaradili do publikovania aj tento príbeh, v ktorej nehľadajte žiaden dej, ani životné úvahy. Príbeh o partii šiestich ľudí, ktorí si vedia zo seba uťahovať, liať do seba litre alkoholu a vtipkovať na účet jeden druhého. Životný štýl mnohých mladých, pre ktorých je jediným cieľom zabaviť sa. Stanley a Ištván nemajú problém obhadzovať sa pálivými medúzami a počúvať slová okoloidúcich: „To sú ale hovadá!“ Zubatý je narodený v roku, keď vybuchol Černobyľ, čo mnohé vysvetľuje a netreba sa o tom viac vypisovať 🙂 Hanka, ktorá je známa tým, že mozog zapája do aktivity len občas (mohla kúpiť tri lístky pre štyroch, lebo seba zabudla započítať?), zažila najväčšiu radosť, keď dostala na narodeniny umelý mozog: „Konečne budem múdra,“ smiala sa. Stressman je v partii najstarší a preto sa cíti zodpovedný a stresuje aj tam, kde nemusí. A Sofia je za dobručkú a milučkú, a pritom je to vášnivé žieňa a nymfomanka.
Román Hovadá je svedectvom o tom, že aj rôznych ľudí môže spojiť jediné: túžba zabaviť sa a kašlať na pravidlá.

August 2017: Mirka Manáková: POD AFRICKÝM SLNKOM
Chudobné černošské dievčatko Kayla žije skromným životom v dedinke Konso v Etiópii. Už ako osemročná je nútená tvrdo pracovať, aby prežila. Keď jedného dňa príde o oboch rodičov, ktorých skolí zákerná choroba, stáva sa z nej sirota bez strechy nad hlavou. Po mnohých ranách osudu ju jedného dňa objaví biela žena Sophie, ktorá sa jej ujme. Zdá sa, že Kaylu stretlo šťastie, pretože sa dostala do bohatej rodiny Rahmanovcov. Začne chodiť do školy a vyrastie v mladú ženu s veľkými cieľmi. Zlom prichádza v momente, keď sa musí vydať za Araba, ktorého nemiluje. A ten, ktorého miluje, je pre ňu zakázaný. Podarí sa Kayle prekonať životné prekážky a odvrátiť nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí?

September 2017: Emily D. Beňová: DOTYK VÁŠNE
Molly Blacková je ambiciózna mladá „dáma“, túžiaca po pozornosti, prepychu a slobode. Lenže zrazu je jej budúcnosť nejasná. Keď jej otec nečakane zomrie zanechá závet, v ktorom jej odkáže krásny majetok, pod podmienkou, že sa vydá za muža vo svojom spoločenskom postavení. Molly je pobúrená a rozhodnutá vzoprieť sa pravidlám, no ako sa rozhodne naozaj? Vydá sa, alebo si vyberie život bez peňazí, ktoré tak miluje?

Október 2017: Tatiana Macková: VINNÁ LÁSKOU
Vinná láskou je príbeh poslednej ruskej cárovnej Alexandry Fjodorovny Romanovovej, napísaný z jej pohľadu. Ide o malú sondu do duše a mysle ženy, natoľko introvertnej a uzavretej, že mnohí jej skutočnú povahu nielen nepochopili, ale vlastne ani vôbec neodhalili.
Dej začína v dňoch, keď malá Alix ešte ako hessenská princezná príde o milovanú matku, ktorej smrť si pravdepodobne celý život vyčítala. Z veselého, šťastného dieťaťa sa stáva krásne, ale smutné a utiahnuté dievča, ktoré prebudí až náklonnosť k cárovičovi Nikolajovi. Mladí ľudia dlhé roky vzdorujú tlaku okolia, aby si svoju lásku uchránili pred svetom, vzali sa a udržali si ju až do smrti.
Alix, už ako cárovná Alexandra bojuje s nepochopením okolia, pričom všetku silu svojho srdca venuje manželovi a piatim deťom. Prekliatie rodiny však zasiahne jediného syna, trpiaceho chorobou, ktorá ho môže kedykoľvek pripraviť o život. Roky ho chráni, obracajúc sa o pomoc k Rasputinovi, bez ohľadu na názory dvora. S nehou a láskou vychováva malého cároviča aj svoje krásne dcéry, aby ich jej z náručia napokon vytrhla surová vražda.

November 2017: Miška Mihoková a Kristína Ježovičová: NEVIDÍM ZLO
Neznáme zlo zabije psa a nechá na stene krvou napísaný hanlivý odkaz. Dominika je počas celého činu sama doma. Páchateľa nie je schopná identifikovať, pretože je slepá. Hoci jej brat, mama a otec majú zrak zdravý, sú zaslepení vlastnými problémami a potrebami. Všetci štyria budú však nútení otvoriť oči a uvidieť zlo, ktoré s nimi koketuje.
Napínavý príbeh, ktorý  prekypuje tiesnivou atmosférou blížiaceho sa rozpadu jednej rodiny, zachytáva neprikrášlenú realitu spoločenskej krízy. Katastrofa je neodvratná a valí sa na členov domácnosti z hodiny na hodinu. Spiaca sopka hnevu a pochybností vybuchla v deň, keď do ich bytu vkročilo zosobnenie sadizmu a krutosti.

December 2017: Juliana Berkyová: CESTA K ORGAZMU 
Dnešná doba je rýchla a prináša veľa napätia aj vo vzťahoch. Keď muž padne večer unavený do postele, niekedy už nemá chuť ani pomyslenie na sex. Žena sa potom cíti nemilovaná a zraniteľná. Ani ona však často nemá energiu na to, aby niečo zmenila: musí sa venovať práci, deťom, udržiavať domácnosť… A ak by aj chuť bola, deti sú hore a mohli by niečo počuť.. Lepšie počkať do večera, kým zaspia..
Potom však od únavy často zaspia i rodičia. Manželský vzťah je často zabijak vášne. Povinností je veľa a chuť milovať sa postupne vytráca. Je možné túto situáciu nejako vyriešiť, alebo musí príde na rad nevera?
Praktické rady o tom, ako sa ona môže venovať jemu a čo môže urobiť pre zlepšenie vzťahu. No naopak, aj rady o tom, ako sa on môže venovať jej a čo by robiť nemal. Nuž, a nebudú chýbať ani rady, ako sa venovať len sám sebe. Lebo aj to je potrebné…

 

POZOR! Vianočná akcia!

01/08/2017

GEIS: partner s najlepšími prepravnými a logistickými službami

01/08/2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.