Biography

Author Picture

Mark E. Pocha

Mark E. Pocha (*1981) prišiel na svet v Komárne. Po promóciách vystriedal niekoľko zamestnaní, až skončil ako Charles Manson československej literárnej scény.
Je autorom explicitných hororových poviedok, románu Krajina kanibalov, editor antológií (Kniha bolesti, Na hroby, Zombie apokalypsa) a dekadentný facebookový umelec. V roku 2017 mu vyšiel napínavý sci-fi horor Kontakt: Záhuba prichádza z nebies.
S literárnou fantastikou autorsky intenzívnejšie koketuje od r. 2008, kedy sa jeho prvá poviedka umiestnila vo finále súťaže Ježíšku, já chci plamenomet. Nasledovali ďalšie a ďalšie poviedky, ktoré sa dostali do TOP 5 v každej významnejšej českej a slovenskej literárnej súťaži. Mnohé z textov boli uverejnené v antológiách a časopisoch ako PEVNOST či XB1. V spriemerovanej tabuľke najúspešnejších 344 českých a slovenských súťažiacich autorov sa autor za roky 2008-2015 umiestnil v prvej dvadsiatke
Od r. 2015 viac nesúťaží, poviedky píše len sporadicky a venuje sa prednostne dlhším textovým útvarom. V roku 2016 ho slovenský Fandom nominoval na medzinárodnú cenu European science fiction society (Encouragement Award).
Viac tu: https://www.markepocha.sk/autor/