Jarkovská krstila novú knihu

Jarkovská krstila novú knihu

krst-jarkovska
Krst knihy Eriky Jarkovskej zaplnil sálu mestskej knižnice vo Zvolene.

Vo štvrtok 9. apríla 2015 sa v Krajskej knižnici vo Zvolena krstila knižná novinka Eriky Jarkovskej Mŕtvi nemôžu milovať. Kniha bola uvedená do života bozkom manželov Jarkovských. Práve manželovi totiž bola kniha venovaná, a tak sa akosi automaticky stal jej krstným otcom.

Sála v knižnici bola zaplnená do posledného miestečka a knihy sa predávali ako teplé rožky. Prajeme, nech sa Erikina kniha predáva aj naďalej tak výborne. Kto ju nemá, môže banovať..

Úryvok z recenzie: 

Prečo ľudia robia to, čo robia? Šťastné obdobie, keď človek verí, že nič zlé sa mu nemôže stať, sa skončí, keď pochopí, že sa mu môže stať všetko. Svoje o tom vie aj hlavná hrdinka príbehu Mŕtvi nemôžu milovať – Heda Záborská.

Šťastné a pokojné obdobie hlavnej postavy sa skončilo v momente, keď sa rozhodla ísť navštíviť svojho bývalého milenca. Do jeho bytu nešla za účelom užiť si s ním, ale vypýtať si pomerne veľkú sumu peňazí, ktoré mu požičala. V jeho dvojizbáku ju namiesto arogantného milenca čakala len krvavá kôpka – muž opretý o radiátor.

„Sklonila som sa k nemu a lepšie sa mu prizrela. Vtedy mi došlo, prečo tam sedí. Po ľavej strane hlavy s nakrátko ostrihanými vlasmi mu stekala krv. Aj po čele, po sluchách a po krku. Našla si cestičku popri obočí a vpíjala sa do trička s roztrhnutým okrajom pri krku nie dosť modrého na to, aby aj pri zlom osvetlení nebolo možné rozoznať, že tej krvi je akosi priveľa.”

Nezávislá finančníčka začína byť paranoidná, oblieha ju strach o vlastný život, všade vidí mafiánov. Jej finančný biznis sa rúti dole vodou, rovnako ako aj jej manželstvo. V celom v tom zhone absolvuje operáciu. Odrazu sa v jej živote objaví Beatrix a nič už nie je také ako predtým. Spúšťa sa reťazová reakcia, ktorá zmení Hedin život. A déjá vu sa opakuje, len sa vymenili pozície. Keby sa dal vrátiť čas, konala by inak? Čo si myslíte vy?

„Chvíľu ti to pripadá absurdné, nepredstaviteľné, zhrýzajú ťa pocity viny a hlasy svedomia, ktoré vybuchujú v tvojej hlave ako delobuchy, kamkoľvek sa pohneš. Bojíš sa pozrieť do zrkadla, aby si nevidela, že v nich máš vypálené znamenie zločinca. Ale nie za to, čo si urobila, ale za to, že niekto cudzí vláči tvoj kríž.”

Celú recenziu môžete nájsť tu: http://simonaroskova.blog.sme.sk/c/378379/mrtvi-nemozu-milovat-erika-jarkovska.html

Knihu si môžete kúpiť v našom vydavateľstve za skvelú cenu 5,50 eur, stačí zaslať mail s adresou na redakcia@bestseler.sk

Aprílová akcia: 15 % na knihy z Bestseleru!

04/16/2015

Aké novinky chystáme?

04/16/2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.